Запазване на стойности в MySQL и визуализиране в PHP като графика

+7 гласа
163 прегледа
попитан 2016 юли 22 в PHP от Matrata (190 точки)
Здравейте на всички,

Имам едно въпросче някой разбира ли от PHP разработка трябва ми някакъв скрипт или мини сайтче с статистика :)

Идеята ми е следната: Имам едно мини компютърче с един датчик за температура и в момента си го изкарвам с един python скрипт във php но само като моментно инфо.

Та това което искам е: Да си водя някаква статистика през изминалите дни колко градуса е било и в колко часа колко градуса е :)

Ето това е кода temp.php
[code]<?php
//File to read
$file = '/sys/devices/w1_bus_master1/28-000004b22bf2/w1_slave';

//Read the file line by line
$lines = file($file);

//Get the temp from second line
$temp = explode('=', $lines[1]);

//Setup some nice formatting (i.e. 21,3)
$temp = number_format($temp[1] / 1000, 1, ',', '');

//And echo that temp
echo $temp . " °C";
?>[/code]

Резултата е: http://178.254.232.77/temp.php

2 отговори

0 гласа
отговорени 2016 юли 22 от Deyan Delev (1,810 точки)
Ако знаеш как се работи с МySQL, правиш си база данни и таблици и със php скрипт правиш връзка с нея и записването на информация там.

Ако не ти се занимава можеш да направиш тази статистика да се записва в плосък текстови файл, не съм голям спец, но си мисля, че този вариант ще е по-удачен :))))
0 гласа
отговорени 2016 юли 29 от byordanov (1,150 точки)
Може да направиш следното, вижда ми се достатъчно просто:

С Пайтън-а записваш моментното инфо (температура ; час) в даден файл, например "now.txt"
На следващия ред записваш същатото инфо в друг файл: "stat.txt" като го append-ваш към края на файла или го слагаш в началото, зависи изцяло от теб.

После с ПХП прочиташ 2та файла, първия ще ти показва винаги (почти :) ) времето в момента, а от втория ще зареждаш статистиката.

Но ако мислиш да го развиваш и да правиш някакви по-сложни щуротии след това по-добре използвай някаква база данни.

На RaspberryPi ли се случва това?
...